İPTAL VE İADE KOŞULLARI

GENEL

İnternet sitemiz üzerinden elektronik ortamda sipariş vermenizle birlikte, size sunulan ön bilgilendirme formu ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş olursunuz.

Siz kullanıcılarımızla aramızdaki hukuki işlemler 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun hükümleri ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümlerine ve ilgili mevzuata tabidir.

Satın alınan ürünlerin teslimatı yasa gereği 30 gün içerisinde alıcının göstermiş olduğu adrese yapılır. Yasal süre içerisinde teslim edilmediği takdirde alıcı sözleşmeyi sona erdirme hakkına sahiptir.

Satın alınan ürünün tedarikinin imkansızlaşması halinde satıcı durumu öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içerisinde alıcıya durumu yazılı olarak bildirmekle yükümlüdür. Toplam bedel 14 gün içerisinde alıcıya iade edilecektir.

Herhangi bir nedenle sözleşme konusu ürün bedelinin ödenmemesi veya banka kayıtlarında iptal edilmesi durumunda satıcının sözleşme konusu ürünleri teslim yükümlülüğü sona erecektir.

Sözleşme konusu ürünlerin alıcının kendisine veya belirtmiş olduğu adresteki kişiye teslim edilmesinden sonra herhangi bir haksız nedenden ötürü ürün bedelinin satıcıya ödenmemesi durumunda sözleşme konusu ürünler satıcının bildiriminden itibaren 3 gün içerisinde nakliye gideri satıcıya ait olacak şekilde iade edilecektir.

Önceden öngörülemeyen mücbir sebeplerin varlığı durumunda sözleşme konusu ürünler teslim edilemez ise satıcı durumu alıcıya bildirecektir. Bu durumda alıcı, siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini veya teslimat süresinin engelleyici nedenin ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi talep edebilir. Alıcının siparişi iptal etmesi durumunda ödemiş olduğu tutar 14 gün içerisinde iade edilir.

Alıcı sözleşme konusu ürünleri teslim almadan önce kontrol edecek, ambalajı yırtılmış, kırık, ezik hasarlı ve ayıplı paketi kargo şirketinden teslim almayacaktır. Teslim alınan paketin hasarsız olduğu kabul edilecektir.

CAYMA HAKKI

Alıcı, mesafeli satış sözleşmesi uyarınca ürünün kendisine veya belirtmiş olduğu adresteki kişiye teslim tarihinden itibaren 14 (on dört) gün içerisinde satıcıya bildirmek şartıyla hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklı giderler satıcıya aittir.

Cayma hakkının süresi içerisinde kullanılabilmesi için satıcıya yazılı bildirimde bulunulması ve ürünlerin kullanılmamış olması gerekmektedir. Cayma hakkının kullanılması durumunda teslim edilen ürünlerin fatura ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. İade edilecek ürünlerin, kutusu ambalajı varsa aksesuarları ile birlikte eksiksiz şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

Satıcı, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 gün içerisinde toplam bedeli alıcıya iade etmekle, 20 gün içerisinde ise ürünleri iade almakla yükümlüdür.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünlerin kargo bedeli satıcı tarafından karşılanır.

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Geri gönderilmeye uygun olmayan iç giyim ürünleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler, alıcıya teslim edilmesinden itibaren ambalajı açıldığı andan itibaren sağlık ve hijyen açısından şartlarını sağlayamayacak ürünler, fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetler, tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallar, tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallar, Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemeleri, abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin ürünlerin iadesi mümkün değildir.